A Buddhista Meditáció Szíve, ‎Tanítóbeszédek: Nyanaponika Thera: A Buddhista Meditáció Szíve - 1. Rész, 3. Fejezet: Az Éberség Négy Tárgya On Apple Podcasts

otp-ep-számla
Friday, 11-Nov-22 12:34:26 UTC

Most jön egy ember, aki élni kíván és nem meghalni, aki boldogságra vágyakozik és irtózik a szenvedéstől. Az emberek így szólnak hozzá:, itt van, barátunk, ez az edény, olajjal van megtöltve egészen a pereméig. El kell vinned a szépségkirálynőhöz a tömegen keresztül. De jól vigyázz, mert egy ember kivont karddal fog követni téged, szorosan a nyomodba szegődve és ha csak egyetlen csepp olajat is kiloccsantasz a földre, ez az ember mentem le fogja vágni a fejedet! Nos, mit gondoltok szerzetesek? Gondatlanul fogja-e vinni ez az ember az olajjal szinültig megtöltött edényt, oda sem figyelve környezetére? " - "Minden bizonnyal nem, Urunk". - "Ezt a hasonlatot azért mondtam el néktek, hogy megvilágítsam mondandóm-értelmét. Ennek jelentése pedig a következő: Az olajjal szinültig megtöltött edény a testre vonatkozó éberséget jelenti. "Ennélfogva, szerzetesek, a következőképpen kell gyakorolnotok magatokat:, műveljük és rendszeresen gyakoroljuk a Testre vonatkozó Éberséget, úgy, hogy az a haladás hordozójává váljék számunkra és tudatunk ^szilárd tulajdonává; úgy, hogy az megszilárduljon, megerősödjön és tökéletessé váljon bennünk!

  1. SATIPATTHANA * A BUDDHISTA MEDITÁCIÓ SZIVE * BUDDHISTA MISSZIÓ - PDF Ingyenes letöltés
  2. Satipatthána: A buddhista meditáció szíve | könyv | bookline
  3. Nyanaponika Thera: Satipatthana - A buddhista meditáció szíve (Buddhista Misszió, 1985) - antikvarium.hu

SATIPATTHANA * A BUDDHISTA MEDITÁCIÓ SZIVE * BUDDHISTA MISSZIÓ - PDF Ingyenes letöltés

a buddhismo meditáció szíve

Satipatthána: A buddhista meditáció szíve | könyv | bookline

A bölcs elmélkedés témáját követve kiváló gyakorlat, ha némi időt azzal töltünk, hogy olyan dolgokon tűnődünk, mint például saját jótetteink, vagy mások önzetlen cselekedetei. Ezzel kiemeljük a tudatot a negatív hozzáállásból, az unalomból, vagy a mindennapi körülményeinkkel való túlzott foglalatoskodásból. Vegyük észre a tisztelet, a hála és az ihletettség minden tudatállapotát, melyek az ilyen gondolatokkal együtt felmerülnek, s erősítsük ezeket a gondolatokat és a belőlük fakadó cselekedeteket. Ez segítségünkre lesz a kritikus hajlamok hatástalanításában, melyeket a teljesítményközpontú életstílus idéz elő. A magasztos szív A jótékony tudatállapotok, melyekről a könyvek nem véletlenül írnak, brahma-viháraként ismeretesek. A brahma-vihára nagyjából "magasztos, határtalan állapotokat" jelent. Ezek a kedvesség (mettá), a részvéttel teli törődés (karuná), az együttérző vagy elismerő öröm (muditá), és a szív tökéletes kiegyensúlyozottsága vagy lelki nyugalom (upékkhá). Ebből látható, hogy a "tudatállapot" (csitta) szót miért fordítják "szívként" is.

Nyanaponika Thera: Satipatthana - A buddhista meditáció szíve (Buddhista Misszió, 1985) - antikvarium.hu

  • A buddhismo meditáció szíve
  • Meditáció hasi légzés buddha
  • Satipatthána: A buddhista meditáció szíve | könyv | bookline
  • Star Wars: Lázadók 3. évad élménybeszámoló - írta: Badfear | Gamekapocs

Eképpen a meditáció területe és a hétköznapi élet egybeolvadnak, -76- ami mindkettőre nézve előnyös. Ha nem található összekötő láncszem pillanatnyi munkánk és sajátos, egy-témájú meditációnk között, ami sok esetben előfordulhat, vagy ha ez a kapcsolat túlságosan homályosnak és mesterkéltnek tűnne, akkor e meditáciős témát tudatosan félre kell tennünk, mint valamely addig kezünkben tartotf'szerszámot", de nem szabad megíeledkeznük róla és újra fel kell vennünk, amint azt soron következő munkánk vagy feladatunk végzése lehetővé teszi. Ez az eljárás is része "a meditáciős téma fel- nem-adása" gyakorlásának. ) Azonban ha az gyén meditáciős praxisa a mindenoldalú Éberség, amiről itt beszéltünk, akkor egyáltalán nincs is szüksége arra, hogy félretegye a meditáciős témáját, hiszen az ténylegesen mindenre kiterjed. A Tökéletes Éberség gyakorlásának lépésrőllépésre abszorbeálnia kell a test, a beszéd és tudat minden tevékenységét olyannyira, hogy végül is a meditáció tárgyát már sohasem kell elhagynia.